Atrakcje dla turystów

Mazury

W sercu Mazur, Krainie Wielkich Jezior Mazurskich w malowniczym Giżycku przy kanale Łuczańskim, zlokalizowany jest kompleks gastronomiczno-hotelarski Porto w Giżycku.

ATRAKCJE MIASTA

GIŻYCKO

Twierdza Boyen – to jeden z najlepiej zachowanych zabytków architektury obronnej XIX wieku w Polsce, obiekt o wyjątkowej wartości historycznej i wysokich walorach turystycznych.

Most obrotowy  na Kanale Łuczańskim – most zbudowano w roku 1860 dla ułatwienia łączności Twierdzy Boyen z miastem, był i jest obracany ręcznie przez jednego człowieka

Wieża Ciśnień – Wieża Wodna została zbudowana w 1900 r., dziś jest punktem widokowym, z którego roztacza się widok na miasto i jezioro Niegocin, we wnętrzu znajduje się lokalne muzeum oraz kawiarnia.

Wzgórze Świętego Brunona – Wzgórze upamiętniające śmierć św. Brunona, który szerzył chrystianizajcę na mazurskich ziemiach. Postać jego jest żywym pomostem między różnymi narodowościami. Punkt widokowy na Jezioro Niegocin.

ATRAKCJE OKOLICY

Warmia i Mazury

Puszcza Borecka – (ok. 30 km od Giżycka) Wolisko – leśniczówka, przy której w specjalnej zagrodzie z platformą obserwacyjną można oglądać boreckie żubry.

Wiadukty w Stańczykach – (ok. 80 km od Giżycka) podwójne, przypominające akwedukty rzymskie wiadukty nieistniejącej linii kolejowej Gołdap – Żytkiejmy.

Piramida w Rapie – (ok. 45 km od Giżycka) Grobowiec rodziny Farenheitów w kształcie piramidy z zachowanymi ciałami zmarłych, które uległy zjawisku mumifikacji. Piramida stoi w punkcie mocy, koncentracji energii ziemi i kosmosu.

Mamerki – (ok. 30 km od Giżycka) Duży kompleks bunkrów z II wojny światowej, dawna kwatera główna Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych pod kryptonimem „Anna”.

Gierłoż – (ok. 30 km od Giżycka) Była wojenna kwatera Hitlera – Wilczy Szaniec.

Święta Lipka – (ok. 45 km od Giżycka) Barokowy kościół, najstarsze na Warmii i Mazurach miejsce pielgrzymkowe.

Reszel – (ok. 50 km od Giżycka) Zamek biskupów warmińskich zbudowany w latach 1350–1401, kościół farny pw. św. Piotra i Pawła (1348 r.), gotyckie mosty, kolegium pojezuickie z końca XVIII w., trakt pielgrzymkowy z Reszla do Świętej Lipki.

Kadzidłowo – Park Dzikich Zwierząt – (ok. 50 km od Giżycka) Prywatny park o powierzchni ok. 100 ha znajdujący się w Puszczy Piskiej, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Apartamenty Porto

Komplek gstronomiczno-noclegowy Porto. Zapraszamy!

DOKONAJ REZERWACJI

lub tel. 570 580 222 / 87 428 11 12

 e-mail: rezerwacje@apartamentyporto.pl

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy chętnie na wszystkie pytania